Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik (Tez Aşaması Öğrencileri İçin Ek Yarıyıl Talebi)

23 Haziran 2020 Salı

0.06.2020 tarih ve 31151 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK" ile; afet ve salgınlarda, tez aşamasındaki lisansüstü eğitim öğrencilerine bir (1) yarıyıl, ve afet ve salgın sürecine göre bir (1) yarıyıl daha olmak üzere en fazla iki dönem ek süre verilmesine yönelik düzenleme gerçekleştirilmiştir.

Bu yönetmelik değişikliğine göre; Yükseköğretim Kurumları tarafından, afet ve salgınlarda tez aşamasındaki lisansüstü eğitim öğrencilerine talepleri halinde bir yarıyıl, afet veya salgının aşamasına göre tekrar başvurmaları durumunda bir yarıyıl daha olmak üzere en fazla iki yarıyıl ek süre verilebilecektir. Verilen ek süreler, azami öğrenim süresinden sayılmayacaktır.

Covid-19 küresel virüs salgını nedeniyle tez çalışmalarının tamamlanması konusunda sorun yaşayan ve  ders dönemini tamamlamış olan Enstitümüz tez aşamasındaki lisansüstü öğrencilerinin ek süre (1 Yarıyılı) talepleri için, Ek Süre İstem Dilekçesi' ni doldurarak ilgili Anabilim Dalı Başkanlıkları aracılığıyla 15 Temmuz 2020 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir.

İlgili "Yönetmelik Değişikliği" için TIKLAYINIZ...
İlgili "Senato Kararı" için TIKLAYINIZ...